Kanały Historycxne
28

Dzidki, widzę że czasem ktoś tu popularyzuje nauke, postanowiłem więc "zareklamować" wam mój chyba ulubiony kanał historyczny YT i poprosić o podsunięcie w komentarzach kanałów o podobnej tematyce.

Kanał "Mroczne Wieki - ZBiR tv" wbrew nazwie nie ma żadnego powiązania że Związkiem Białorusi i Rosji, to tak na początek.

Kanał głównie prowadzony przez Michała Kuźniara, członka Rzeszowskiej grupy rekonstrukcji historycznej "ZBiR", Zgraja Banitów i Renegatów.

Główne zalety kanału to świetne przygotowanie materiałów bazujące na podanej w każdym odcinku bibliografii a nie jak ma to najczęściej miejsce na rodzimym yt na artykułach wikipedii, lektor o nienagannej dykcji i świetnym głosie posługujący się często nieco kamuflowanym sarkastycznym humorem dla kumatych oraz odcinki, czy serie, naprawdę wyczerpujące tematyke na ktorej temat są tworzone, no przynajmniej na tyle na ile da się to zrobić w podcascie.
Każdy odcinek to od kikudziesieciu minut do kilku godzin wręcz intelektualnej uczty jaka serwuje nam Michał.

Zachęcam do zapoznania się z kanałem, a dla osób z niedosytem które interesuje tematyka słowiańskich wierzeń polecam drugi, a właściwie pierwszy, kanał autora który znajdziecie pod nazwą "Słowianskie Demony"

Wszystkie odcinki obu kanałów są dostępne na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts oraz YouTube.

Tu jeszcze link do strony autora ze znacznie lepszym niż mój opisem czym jest projekt "Mroczne Wieki"
https://mrocznewieki.pl/

Pozdrawiam i wypierdalam
Kanały Historycxne
0.037072896957397