Chcesz być Mikołajem? Rzuć grosza

62
Witajcie bracia piwniczaki!
Zaczyna się grudzień, miesiąc gdzie topnieją nam nieco nasze oblepione cholesterolem serca. 
Pomyślałem, że to dobra okazja, żeby do Was zaapelować, bo bądź co bądź serca macie dobre.

Otóż we wrześniu 2024 roku przyszła na świat nasza kochana córka Kalina. Ciąża to był wspaniały czas, który wspólnie z jej wspaniałą mamą spędziliśmy na przygotowaniach do przyjęcia Kalinki do naszego życia. 10 września nadszedł ten piękny, długo oczekiwany dzień.

Wszystko potoczyło się jak w filmie. Kalina postanowiła zrobić nam niemałą niespodziankę i przyszła na świat bez lewej dłoni i części przedramienia. Nie będę się tutaj rozwodził nad mieszanką wybuchową emocji, która nas spotkała. Powiem tylko tyle, że nie sądziłem, że człowiek jest w stanie przeżywać taką paletę uczuć w jednej chwili.
Chcesz być Mikołajem? Rzuć grosza
Przechodząc do sedna sprawy to przede wszystkim chcę pochwalić się światu, że jestem ojcem wspaniałej dziewczynki, która postanowiła wziąć na siebie tak duże doświadczenie. Jestem zaszczycony, że to właśnie nas wybrała na swoich rodziców i czuję się w obowiązku zadbać o to, aby jej życie było najpiękniejszą przygodą jaką może sobie wymarzyć.

Kalina potrzebuje teraz intensywnej fizjoterapii, aby zadbać o symetrię jej ciałka oraz profesjonalnej protezy, która będzie wymagała częstych zmian ze względu na tempo wzrostu.
Chcesz być Mikołajem? Rzuć grosza
Wprowadzanie protez u dzieci we wczesnym wieku niesie ze sobą szereg korzyści, które mają istotny wpływ na rozwój i funkcjonowanie maluchów. Wśród zalet wczesnego protezowania dzieci można wymienić:

 

- Zapobieganie skrzywieniom kręgosłupa,
Zachowanie symetrii ciała,
- Zapobieganie dolegliwościom bólowym, płynącym z przeciążenia strony dominującej,
- Dodatkowe podparcie podczas raczkowania i nauki chodzenia,
- Rozwój koordynacji ręka – oko,
- Rozwój propriocepcji, czyli poczucia orientacji przestrzennej własnego ciała
Chcesz być Mikołajem? Rzuć grosza
Od jakiego wieku dziecko może nosić protezę?

- 6 miesiąc życia – pierwsza proteza bierna (kosmetyczna) – adaptacja do protezy, rozwinięcie koordynacji wzrokowo-ruchowej.
- 12-18 miesiąc życia – pierwsza proteza bierna robocza (z ruchomym kciukiem)– zapoznanie dziecka z funkcją chwytną protezy, rozwijanie nowych umiejętności, podstawa do zaopatrzenia mioelektrycznego.
- od 4-tego roku życia – pierwsza proteza mioelektryczna – adaptacja do czynności życiowych

Celem naszych działań jest przede wszystkim możliwość zakupienia Kalinie protez mioelektrycznych - są to zaawansowane protezy, które pozwalają na uzyskanie największej funkcjonalności w porównaniu do innych typów protez. Poprzez napinanie odpowiednich mięśni impulsy są odbierane z powierzchni skóry za pomocą elektrod i umożliwiają wykonywanie zaawansowanych ruchów protezą bioniczną.

Koszt takiej protezy jest niestety bardzo duży. Może sięgać nawet 100 tys. zł. Biorąc pod uwagę, że protezę trzeba wymieniać co jakiś czas z uwagi na rozwój ciała robi się z tego wydatek cykliczny, który jest w chwili obecnej ponad nasze możliwości.

Będziemy niesamowicie wdzięczni za każdą formę wsparcia. Czy to materialną, czy poprzez udostępnienie tej informacji dalej w świat czy nawet (a może nawet zwłaszcza) za pozytywną myśl wysłaną w kierunku Kalinki.
Chcesz być Mikołajem? Rzuć grosza
W komentarzach wrzucę linki do zrzutki na zr*utka.pl oraz link do profilu małej w fundacji Avalon, gdzie znajdziecie informacje jak przekazać 1,5% podatku.

I to tyle.
Niech Wam się dobrze żyje.
Ja mimo wszystko jestem najszczęśliwszy na świecie.
Kiedy chodzi o własne dziecko człowiek daje z siebie trochę ponad 30%

Dziękuję i wypierdalam
0.050611972808838