Konfederacja

12
Stanislaw Tyszka: Trzeba odrzucić Europejski Zielony Ład! Odrzucić zakaz rejestracji samochodów spalinowych, pakt migracyjny. Trzeba doprowadzić do tego, żeby Polacy mogli żyć tak, jak chcą.
Unia Europejska była dobrym projektem w takim zakresie, w jakim to był wolny rynek, swoboda przepływu osób, towarów, kapitału, usług. I na tym korzystały przez lata państwa europejskie. Na tym korzystała przez wiele lat Polska.
Natomiast w momencie, kiedy nasilają się tendencje centralizacyjne, jeżeli chcą nam odebrać prawo weta, jeżeli zmierza to wszystko w kierunku dominacji Niemiec, Francji i – UWAGA – lobbystów międzynarodowych korporacji, to to zmierza w kierunku takim, w którym Polacy nagle, zamiast korzystać ze wspólnego rynku zaczną dopłacać.
W tym tygodniu pokazały się badania, że taka przykładowa wspólnota 300-lokalowa, w momencie jak będziemy musieli stosować się do dyrektywy budynkowej to koszt na właściciela mieszkania to będzie 13 tys. zł. Tylko za wymianę sposobu ogrzewania z gazowego na pompy ciepła.
[Róża Thun stwierdziła w Radio Zet, że będziemy na to wszystko chyba zmuszeni wziąć kredyt]
Ta dotychczasowa reprezentacja Polski w Parlamencie Europejskim, na czele z panią Thun, która teraz jest u Hołowni, jest antypolska. To znaczy, że ta pani, ta jej wypowiedź jest skandaliczna. Ona jest w interesie sektora finansowego, wielkich finansowych korporacji. Oni będą doić staruszków w tym momencie w Polsce – których nie stać na rachunki za prąd i za jedzenie już w tej chwili – na wymianę ogrzewania czy wymianę okien. Ta pani nie powinna nigdy w życiu reprezentować Polski! Niech ona się zapisze na liście lobbystów jako lobbystka sektora finansowego, a nie kandyduje jako reprezentantka Polaków
Obrazek zwinięty kliknij aby rozwinąć ▼
0.1319432258606